Szolgáltatásaink

Adatvédelmi szabályozás kialakítása

Adatvédelmi audit tartása
Az adatvédelmi audit célja annak felmérése, hogy az Ön által irányított szervezet
-
teljesítette-e már a jogszabályokból fakadó kötelezettségeit,
-
működése megfelel-e a jogszabályoknak és saját szabályozó dokumentumainak,
-
munkavállalói ismerik-e a feladatvégzésükre vonatkozó szabályokat
-
felkészült-e az EU adatvédelmi rendeletének megfelelő működésre.
Az audit alkalmassági és megfelelőségi auditból áll, kiscsoportos vagy személyes, esetleg interneten keresztül történő interjúkkal történik. A megfelelőségi audit lehet funkcionális audit, de szükség esetén átlépi a kialakított osztályok határait és folyamat- vagy horizontális audittá válhat. Az auditot minden esetben előre meg kell tervezni, hogy az valóban az Ön működésének megfelelő legyen.
Eredménye az audit jelentés, amelyből megismeri azt, hogy a működésben hol vannak az erősségek, gyengeségek, mely területeken és mit kell javítani, módosítani. Az adatvédelmi szabályozás alapjának is tekinthető, de attól különálló, önállóan is elvégezhető tevékenység.
Kiegészülhet titok- és/vagy iparjogvédelmi audittal is.
Belső adatvédelmi felelősi pozíció ellátása
Az Info tv. alapján belső adatvédelmi felelőst kell kinevezni vagy megbízni
-
az országos hatósági, munkaügyi vagy bűnügyi adatállományt kezelő, illetve feldolgozó adatkezelőnél és adatfeldolgozónál;
-
a pénzügyi szervezetnél;
-
az elektronikus hírközlési és közüzemi szolgáltatónál.
Az új EU-s adatvédelmi rendelet adatvédelmi tisztviselőként említi és kötelezővé teszi a fentieken túl akkor is, az adatkezelő fő tevékenységei olyan adatkezelési műveleteket foglalnak magukban, amelyek jellegüknél, hatókörüknél és/vagy céljaiknál fogva az érintettek rendszeres és szisztematikus, nagymértékű megfigyelését teszik szükségessé.
A belső adatvédelmi felelős
-
közreműködik, illetve segítséget nyújt az adatkezeléssel összefüggő döntések meghozatalában, valamint az érintettek jogainak biztosításában;
-
ellenőrzi e törvény és az adatkezelésre vonatkozó más jogszabályok, valamint a belső adatvédelmi és adatbiztonsági szabályzatok rendelkezéseinek és az adatbiztonsági követelményeknek a megtartását;
-
kivizsgálja a hozzá érkezett bejelentéseket, jogosulatlan adatkezelés észlelése esetén annak megszüntetésére hívja fel az adatkezelőt vagy az adatfeldolgozót;
-
elkészíti, aktualizálja a belső adatvédelmi és adatbiztonsági szabályzatot;
-
vezeti a belső adatvédelmi nyilvántartást;
-
gondoskodik az adatvédelmi ismeretek oktatásáról;
-
részt vesz a belső adatvédelmi felelősök konferenciáján;
-
ellát egyéb, jogszabály vagy belső szabály, utasítás szerinti feladatot.
Adatvédelmi felelőst opcionálisan, az adatvédelem mellett elkötelezett adatkezelőként is ki lehet nevezni.


Adatvédelmi incidensek nyilvántartása
Adatvédelmi incidens a személyes adat jogellenes kezelése vagy feldolgozása, így különösen a jogosulatlan hozzáférés, megváltoztatás, továbbítás, nyilvánosságra hozatal, törlés vagy megsemmisítés, valamint a véletlen megsemmisülés és sérülés.
Minden adatkezelőnek, így Önnek is feladata az esetlegesen bekövetkező adatvédelmi incidensek nyilvántartása. Az Infotv. meghatározza, hogy mit kell nyilvántartani, a nyilvántartással mit kell kezdeni.
Az EU adatvédelmi rendeletének 33. cikke alapján az adatvédelmi incidenseket be kell jelenteni a felügyeleti hatóságnak, 72 órán belül a tudomásszerzést követően
A nyilvántartás vezetése kiszervezhető, így e kötelezettség teljesítésének terhét levehetjük a válláról. Természetesen, szükség esetén, a bejelentésben is segítünk.
Titok- és iparjogvédelmi audit
Az Ön által vezetett szervezet gazdasági és üzleti titkai, know-how-ja védendő érdekek.
A titok- és iparjogvédelmi audit célja
-
annak azonosítása, hogy melyek azok az információk, mely az a tudás, amelynek titokban tartásához Önnek érdeke fűződik,
-
annak felderítése, hogy a védendő titkokat milyen jogi vagy más módon lehet és kellene védeni,
-
a védendő titkokhoz való hozzáférési jogosultságok vizsgálata,
-
meghatározni azt, hogy kik azok a munkavállalók és más személyek, akik tudása elengedhetetlen a védendő titok fejlesztéséhez,
-
felmérni azt, hogy a jelenlegi belső szabályozás megfelelő védelmet nyújt-e,
-
javaslatokat tenni a védendő titkok helyes és biztonságos kezelésére, védelmére.
Különösen ajánlott start-up-ok, IT cégek, kutató-fejlesztő-gyártó vállalkozások számára.
A titok- és iparjogvédelmi audit kiegészülhet adatvédelmi audittal, vagy sérülekénység vizsgálattal is.


Sérülékenység vizsgálat
A vizsgálat célja annak felderítése, hogy az Ön informatikai rendszerei az információbiztonság
-
bizalmasság,
-
sértetlenség (integritás),
-
rendelkezésre állás (elérhetőség)
alapvető jellemzőivel rendelkeznek-e.
Az eredmények alapján meg lehet tenni mindazokat a lépéseket, amelyek segítségével az informatikai biztonság erősíthető, növelhető.
Különösen ajánlott start-up-ok, kutató-fejlesztő-gyártó vállalkozások számára. Kiegészülhet adatvédelmi, továbbá titok- és iparjogvédelmi audit segítségével is.
A vizsgálat megvalósulhat külső és/vagy belső helyszínen, módon is.
A pontos módszertant az Önnel történt egyeztetést követően részletesen kidolgozzuk és a feladatokat ütemezzük.
Adatvédelmi oktatás, előadás
Az adatkezelőknek feladatuk az, hogy a működést a jogszabályok és a létrehozott adatvédelmi szabályozás szerinti folytassák, amelynek nélkülözhetetlen eleme a munkatársak oktatása.
Oktatjuk az adatkezelők alkalmazottait, és oktatásokat tartunk önkormányzatok számára is, hiszen a 2013. évi L. tv. alapján az önkormányzatok vezetőinek kötelességük a biztonságtudatosság szinten tartása.
Tartunk adatvédelmi előadásokat az adatkezelők kisebb-nagyobb csoportjai (pl. szállodák, webshopok, stb.) számára, a működéseknek megfelelő tipikus adatkezelések kidomborításával, az adatvédelmi kötelezettségek tudatosítása céljával.


Védjegy bejelentés
Olyan ábrázolható márkajelzéssel rendelkezik, amelyet szeretne levédetni?
Szeretné megkülönböztetni termékeit, szolgáltatásait a versenytársaitól? Védeni kívánja magát?
Tudta, hogy a védjegy bejelentését megelőzően érdemes kutatást, vizsgálatot végezni a védeni kívánt ábrázolás kapcsán?Tudja, hogy milyen áruosztályok léteznek?
Mi segítünk az eligazodásban, a védjegy bejelentésében!
ÁSZF kidolgozása
Amennyiben jellemzően fogyasztók nagy tömegével köt szerződést, érdemes általános szerződési feltételeket megfogalmaznia.
Különösen fontos, hogy megfelelő tartalmú ászf-fel rendelkezzen, ha például webáruházon keresztül értékesít terméket, szolgáltatást. Ne feledje, a fogyasztókat tájékoztatnia kell az elállási/felmondási jogaik gyakorlásának feltételeiről, módjáról, elő kell segítenie a joggyakorlást. Ezt a kötelezettséget pedig vonatkozó ászf-fel teljesítheti. Mi segítünk, hogy a fogyasztóvédelmi kötelezettségek is maradéktalanul teljesüljenek!
